Złamanie ciszy wyborczej na Śląsku. Nietrzeźwy mężczyzna wyniósł kartę do głosowania

Na terenie Śląska, stróże prawa zanotowali kilka incydentów naruszenia ciszy wyborczej oraz drobne nieprawidłowości powiązane z procesem wyborczym. Większość z nich skupiała się na nielegalnym dystrybuowaniu ulotek z listami kandydatów do skrzynek pocztowych mieszkańców, jak również nielegalnym rozmieszczaniem plakatów promujących kandydatów.

W Zabrzu doszło do nietypowego incydentu, gdzie stróże prawa zatrzymali jednego z mężczyzn, podejrzewanego o wyniesienie karty do głosowania z lokalu wyborczego. Informacją o tym wydarzeniu podzieliła się komisarz Sabina Chyra-Giereś, pełniąca funkcję rzeczniczki prasowej Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. Podkreśliła ona, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

Równocześnie, dodała, że wszczęto postępowanie pod kątem naruszenia artykułu 497a Kodeksu Wyborczego. Co ciekawe, towarzysząca mężczyźnie kobieta była poszukiwana przez służby ścigania celem odbycia kary jednego roku pozbawienia wolności. Rzeczniczka prasowa poinformowała, że kobieta została zatrzymana.