Sezon zima 2023/2024: Rozszerzenie oferty połączeń lotniczych w Katowicach

Według informacji przekazanych przez katowickie lotnisko, w sezonie zimowym 2023/2024 pasażerowie mają do dyspozycji 38 różnych kierunków lotów obsługiwanych przez linie lotnicze Wizz Air, Ryanair, Lufthansa i PLL LOT. To o cztery więcej niż dotychczas, ponieważ Wizz Air wprowadził nowe trasy do swojej oferty.

Pierwszą z nowo uruchomionych tras jest połączenie z Alicante w Hiszpanii. Premierowy rejs do tego miasta odbył się 17 października. Obsługa tej trasy jest zaplanowana na trzy dni w tygodniu: wtorki, czwartki oraz soboty.

Kolejną nową opcją dla pasażerów jest możliwość lotu do Kopenhagi. Ta trasa została zainaugurowana dzień później – 18 października. Loty w tym kierunku są dostępne cztery razy w tygodniu: we wtorki, czwartki, soboty i niedziele.

W grudniu przewoźnik planuje uruchomienie dwóch kolejnych tras. Pierwsza z nich to połączenie z Akabą w Jordanii, którego inauguracyjny lot odbędzie się 13 grudnia i będzie dostępny dwa razy w tygodniu: w środy i niedziele. Harmonogram ten zmieni się od 1 kwietnia do 6 maja 2024 roku, kiedy rejsy będą realizowane w poniedziałki i piątki.

Drugim nowym kierunkiem, który zostanie uruchomiony w grudniu, jest połączenie z Brukselą-Charleroi. Szczegóły dotyczące tej trasy zostaną podane w późniejszym terminie.