Siły policyjne z Katowic i Bielska-Białej współpracują przy zabezpieczeniu meczu piłkarskiego o podwyższonym ryzyku

Podczas wtorkowego spotkania piłki nożnej, które odbywało się na stadionie ulokowanym przy ul. Bukowej, funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach oraz oddziału prewencji z tego samego miasta współdziałali z samodzielnym pododdziałem prewencji z Bielska-Białej. Wszyscy razem mieli za zadanie zabezpieczyć mecz, w którym zmierzyły się drużyny GKS Katowice i Miedź Legnica.

Policjanci z różnych jednostek, włączając w to prewencję, drogówkę i pion kryminalny katowickiej komendy, a także Oddział Prewencji Policji w Katowicach oraz Samodzielny Pododdział Prewencji Policji w Bielsku-Białej, wykonywali swoje obowiązki zapewniając bezpieczeństwo podczas tego sportowego wydarzenia. Ich działania obejmowały między innymi ochronę obszaru stadionu, tras przemieszczania się kibiców, dworców oraz szlaków komunikacyjnych.

Chociaż mecz piłki nożnej pomiędzy GKS Katowice a Miedzią Legnica został sklasyfikowany jako spotkanie o podwyższonym ryzyku, operacja zabezpieczenia przebiegła sprawnie i bez żadnych naruszeń prawa.