Śledztwo w sprawie śmiertelnego pobicia 61-latka w Wodzisławiu Śląskim w toku

Pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śląskim, śledczy dokładnie badają okoliczności, które doprowadziły do tragicznej śmierci 61-letniego mężczyzny. Z powodu zaistniałej sytuacji, w ręce prawa wpadli 45-letnia kobieta oraz jej 38-letni znajomy. Oboje usłyszeli od prokuratury zarzut brutalnego pobicia, które skończyło się zgonem ofiary. Postanowieniem sądu, zarówno kobieta jak i mężczyzna zostali objęci trzymiesięcznym aresztowaniem, jako tzw. tymczasowy środek zapobiegawczy.

3 lipca tego roku, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu, którym było odkrycie ciała mężczyzny. Zwłoki znaleziono w piwnicy jednego z domów, położonego przy ulicy Brackiej na terenie Wodzisławia Śląskiego.

Z informacji zebranych wstępnie przez policję wynika, że przyczyną zgonu 61-latka było pobicie. W kontekście tej sprawy funkcjonariusze zatrzymali 45-letnią panią oraz jej 38-letniego znajomego. Obydwoje są mieszkańcami Wodzisławia Śląskiego i to właśnie im prokuratura postawiła zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym, a następnie zostali oni umieszczeni w areszcie na okres trzech miesięcy.

Na ten moment trwają intensywne działania mające na celu wyjaśnienie wszystkich szczegółów tragicznego incydentu, którego skutkiem jest śmierć 61-letniego mężczyzny.