Społeczne Świętowanie Wielkanocy: Organizacja Śniadania dla Samotnych w Katowicach

Niezwykle istotnym wydarzeniem, mającym miejsce w przestrzeni metropolitalnej, jest Wielkanocne Śniadanie dla osób samotnych. To wydarzenie ma już swoją wieloletnią tradycję i jest organizowane przez fundację Wolne Miejsce w Katowicach. Tegoroczne przygotowania do święta rozpoczną się za kilka dni.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach pełni rolę gospodarza dla tego wydarzenia. Jest to miejsce spotkań dla osób samotnych i potrzebujących z różnych miast Aglomeracji Górnośląskiej.

Według zapowiedzi Mikołaja Rykowskiego, prezydenta fundacji Wolne Miejsce, na świąteczny posiłek są zaproszone tysiące osób. To oni będą mieli okazję skosztować wielkanocnego śniadania oraz uczestniczyć w organizowanych atrakcjach.

Event nie ogranicza się jedynie do podstawowego posiłku. Oprócz tradycyjnego śniadania, goście będą mogli cieszyć się przedstawieniem oraz otrzymają drobne upominki. Drzwi do centrum zostaną otwarte już o godzinie 9:00 rano, natomiast samo śniadanie będzie serwowane od godziny 10:00.