Steel 2023: Pierwsza edycja Europejskiego Kongresu Stalowego w Katowicach

Pierwszy w swoim rodzaju, Europejski Kongres Stalowy, zatytułowany Steel 2023, ma miejsce we wrześniu w mieście Katowice. Wydarzenie to ma na celu zgromadzenie czołowych liderów i znawców sektora stalowego.

Głównym celem Kongresu jest zapewnienie uczestnikom platformy do wymiany wiedzy oraz doświadczeń, a także służy jako źródło inspiracji. Ma również stanowić przestrzeń do prezentacji najświeższych rozwiązań technicznych i technologicznych, które są obecnie stosowane w branży stalowej. Planowanie i założenia związane z kongresem zostały omówione podczas konferencji prasowej, która odbyła się we wtorek, 4 lipca, w Katowicach.

Na spotkaniu udział wzięli różni dignitarze i kluczowe osoby, w tym Marek Wesoły, który pełni funkcję wiceministra aktywów państwowych. Tomasz Zjawiony, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej, organizatora wydarzenia, także podzielił się swoimi uwagami. Członkowie zarządu Węglokoksu, głównego partnera kongresu, również byli obecni na spotkaniu. Prezes Tomasz Heryszek oraz wiceprezes Marek Akciński dali wkład do dyskusji dotyczącej planowania i celów Europejskiego Kongresu Stalowego Steel 2023.