ewakuacja

Świętochłowice: mężczyzna groził wysadzeniem budynku

W niedzielę 29.08 w Świętochłowicach ewakuowano mieszkańców z kamienicy przy ulicy Kubiny. Jeden z lokatorów zabarykadował się w mieszkaniu i zagroził wysadzeniem budynku. Po kilkugodzinnej akcji udało się zatrzymać mężczyznę, który był powodem całego zamieszania. 

Podczas interwencji ewakuowano 18 osób. 33-letni mężczyzna, jeden z lokatorów budynku w centrum miasta, zabarykadował się w mieszkaniu i najprawdopodobniej odkręcił butle z gazem.

Policja otrzymała zgłoszenie około godziny 14:30. Na miejsce zdarzenia przybyli funkcjonariusze policji, straż pożarna, pogotowie ratunkowe oraz policyjni negocjatorzy z Komendy Wojewódzkiej w Katowicach, którzy próbowali rozmawiać z mężczyzną. Nie przyniosło to jednak oczekiwanych skutków i w efekcie do mieszkania wkroczyli kontrterroryści. Zanim lokatorzy mogli wrócić do mieszkań, musieli poczekać do czasu zakończenia przeszukiwania budynku przez policję.

Jak się okazało, 33-letni mieszkaniec Świętochłowic był pod wpływem alkoholu – badanie wykazało pół promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do świętochłowickiej jednostki policji. Tam poczeka na dalsze czynności i decyzję prokuratora.