koleje śląskie

Koleje Śląskie z nową ofertą od 1 września

Nowa oferta biletów Kolei Śląskich wprowadza m.in. zniżkę 20% dla taryfy pozaszczytowej a także umożliwia podróżowanie w weekendy i święta z osobą towarzyszącą po dopłacie w wysokości symbolicznej złotówki. Co jeszcze ciekawego przygotowała spółka dla mieszkańców aglomeracji? 

Koleje Śląskie konsekwentnie starają się dbać o dostępność regionalnego transportu kolejowego tak, aby był on zawsze naszym pierwszym wyborem  w momencie planowania podróży. Kroki w kierunku uproszczenia taryfy przewozowej spółka poczyniła już w maju bieżącego roku. Kolejne udogodnienia wejdą w życie już 1 września 2021 roku, a cały proces zmian powinien zakończyć się w 2022 roku.

Pociągiem i autobusem wygodniej niż samochodem?

– Jesteśmy kręgosłupem komunikacyjnym regionu. Obsługując 16 linii oraz uruchomiając blisko 400 pociągów każdego dnia dajemy pasażerom możliwość dotarcia w szybki, bezpieczny, komfortowy i przystępny cenowo sposób do najbardziej odległych zakątków województwa śląskiego. Doskonale rozwinięta siatka połączeń z jednej strony stanowi ogromny potencjał, z którego na co dzień mogą korzystać wszyscy mieszkańcy Śląska, a z drugiej jest również wielowymiarowym wyzwaniem dla ekspertów spółki, którzy stale monitorują liczbę pasażerów i zainteresowanie poszczególnymi trasami oraz tworzą analizy, w oparciu o które wprowadzamy nowe oferty i aktywności promocyjne – mówi Patryk Świrski, Prezes Zarządu Kolei Śląskich.

Co nowego w ofercie?

Koleje Śląskie jako pierwszy polski przewoźnik regionalny od 1 września 2021 roku wprowadzają taryfę pozaszczytowej ze zniżką do 20%. Oferta Silesia 24 umożliwi pasażerom podróżowanie po całym województwie śląskim zarówno pociągami Kolei Śląskich, jak i komunikacją ZTM przez 24 godziny za 38 złotych. Z kolei Silesia Duo pozwoli na wspólne podróżowanie dwóch osób w weekendy oraz święta w bardzo atrakcyjnej cenie – za drugi bilet dopłacimy symboliczną złotówkę. Zaś strefowy Superbilet 24 pozwoli korzystać z pociągów Kolei Śląskich oraz komunikacji ZTM w konkretnej strefie na terenie Metropolii przez 24 godziny w cenie 15 złotych.

Nowością na pewno będą Superbilety miesięczne, które zastąpią dotychczasowe Metrobilety i umożliwią podróż pociągami Kolei Śląskich w wybranych strefach Metropolii. Również podróżujący w grupach mogą liczyć na miłą niespodziankę. Mała Grupa Poza Szczytem otrzyma zniżkę 25%, a oferta Rodzina w nowej odsłonie umożliwi podróż aż dziewięciu osobom ze zniżką 30%.

– Na co dzień podejmujemy działania, które mają zachęcać do bezpiecznego podróżowania z nami. Stale wskazujemy również na wszystkie zalety wyboru kolei, jako doskonałego środka transportu podkreślając jego wygodę, krótki czas podróży, ekologię i bezpieczeństwo. Nowe atrakcyjne oferty to kolejny krok w stronę pasażerów, których komfort i satysfakcja z podróży są dla nas najważniejsze – podkreśla Alicja Omięcka, Wiceprezes Zarządu Kolei Śląskich.

Więcej informacji na temat nowych ofert na stronie Kolei Śląskich.