Szukasz pracy jako magazynier w Katowicach? Zobacz czego wymagają pracodawcy!

W Polsce wciąż brakuje magazynierów, szczególnie w logistyce. Jako że jest to zawód deficytowy, nie brakuje atrakcyjnych ofert pracy. Szukasz zatrudnienia jako magazynier w Katowicach? Z artykułu dowiesz się jakie wymagania należy spełnić, aby otrzymać pracę na tym stanowisku oraz na jakie wynagrodzenie oraz benefity możesz liczyć.

Czego wymagają pracodawcy od magazynierów?

Jak możesz sprawdzić oczekiwania pracodawców? W pierwszej kolejności zobacz ogłoszenia o pracę w Katowicach na GoWork.pl. To niezwykle cenna wskazówka, która pomoże Ci w poszukiwaniu pracy.

Wykształcenie 

Aby zostać magazynierem należy uzyskać co najmniej wykształcenie zawodowe lub średnie. Mile widziane jest ukończenie kursu magazyniera oraz wykształcenie o profilu mechanicznym.

Doświadczenie zawodowe

Aby pracować w magazynie nie trzeba mieć doświadczenia zawodowego na podobnym stanowisku, jednak jest ono mile widziane. Oprócz tego warto wykazać doświadczenie w obsłudze wózka widłowego. Niektóre firmy zwracają także uwagę na to, czy kandydat ma doświadczenie w pracy z klientem.

Umiejętności i uprawnienia

Praca na stanowisku magazyniera wymaga takich umiejętności oraz uprawnień jak:

  • Uprawnienia do obsługi wózków widłowych zdany egzamin UDT (Urząd Dozoru Technicznego).
  • Czynne prawo jazdy kategorii B (niektórzy pracodawcy wymagają także posiadania własnego auta).
  • Umiejętność zarządzania magazynem.
  • Obsługa magazynowych programów komputerowych i systemów magazynowych (np. SAP) oraz MS Office.
  • Znajomość przepisów z zakresu jakości opakowań i towarów oraz transportu.
  • W przypadku kontaktu z żywnością wymagane jest posiadanie aktualnej książeczki sanepidu.

Dodatkowo pracodawcy poszukują osób, które:

  • dbają o powierzone mienie,
  • są samodzielne, dobrze zorganizowane i asertywne,
  • mają wysoką motywację do działania i szybko się uczą,
  • potrafią pracować w zespole.

Ze względu na specyfikę pracy magazyniera pracodawcy wymagają także braku przeciwwskazań do pracy fizycznej oraz gotowości do pracy w systemie zmianowym.


Znajomość języków obcych

Niektóre firmy wymagają co najmniej komunikatywnej znajomości języków obcych, np. niemieckiego. Dotyczy to zwłaszcza pracy w Niemczech. W przypadku pracy w Holandii najczęściej oczekuje się podstawowej znajomości języka angielskiego. Natomiast dobra znajomość języków obcych niewątpliwie pomaga w zdobyciu lepszej pracy. 

Ile zarabia magazynier?

Wynagrodzenie magazyniera zależy od tego jakie ma wykształcenie, doświadczenie zawodowe oraz od wielkości firmy i miejsca zamieszkania. Średnio wynagrodzenie brutto w Polsce wynosi 3 980 zł. Najczęściej w ofertach znajdziemy zakres między 3010 zł a 5 500 zł brutto. W przypadku stawki godzinowej, wynosi ona od 19,70 zł do około 23,82 zł brutto. Niektórzy pracodawcy oferują podniesienie stawki po przepracowanych dwóch miesiącach. Za granicą magazynier może zarobić nawet 70 zł brutto za godzinę pracy (14,00 – 15,00 € brutto). 

Benefity

Jakie benefity najczęściej oferują pracodawcy? Najbardziej popularne dodatki to: prywatna opieka medyczna, karta MultiSport, ubezpieczenie grupowe oraz pakiet kafeteryjny. Niektóre firmy wręczają swoim pracownikom paczki prezentowe z okazji Świąt Wielkanocnych i Bożego Narodzenia, a nawet oferują dodatkową premię za polecenie pracownika. Możemy także spotkać się z ofertą dofinansowania zakwaterowania lub bezpłatnego posiłku w pracy.