Tour de Pologne 2023: Katowice gospodarzem 6. etapu wyścigu

W czwartek, 3 sierpnia 2023 roku, stolica Śląska, Katowice, zaprasza do wspólnej celebracji 6. etapu znanej kolarskiej imprezy – Tour de Pologne. Jest to już 80. edycja tego popularnego wydarzenia sportowego. Kolarze będą rywalizować w jeździe indywidualnej na czas z początkiem i zakończeniem przy słynnym Spodku.

Nie lada wyzwaniem dla katowiczan będzie jednak zamknięcie ulic w związku z tym sportowym wydarzeniem. Przewidziane są zmiany w organizacji ruchu miejskiego oraz kursowaniu komunikacji miejskiej, które mogą wprowadzić pewne utrudnienia dla mieszkańców.

Trasa wyścigu została starannie zaplanowana. Kolarze ruszą ze startu usytuowanego na ulicy Olimpijskiej, obok prestiżowej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR). Od tego miejsca, peleton obra pokaże kierunek na Zawodzie i Janów. Przez malowniczy Nikiszowiec przejdzie do Doliny Trzech Stawów, by następnie poruszać się ulicami Francuską i Damrota, skierowane w stronę centrum Katowic.

Koniec trasy, o łącznej długości 16,6 km, znajduje się na al. Korfantego przy Spodku, który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta. Ciekawostką jest fakt, że każdy z zawodników będzie startował co minutę, natomiast ostatnia dziesiątka zawodników otrzyma dwie minuty odstępu czasowego pomiędzy startami.