Tragiczne zdarzenie w Katowicach: Rozpędzona koparka uderza w 38-latka

W Katowicach doszło do strasznego incydentu, który kosztował życie jednego z pracowników remontujących chodnik na ulicy Słonecznej. W momencie nieuwagi, operator koparki potrącił swojego 38-letniego kolegę z załogi. Mężczyźnie nie udało się przeżyć.

13 listopada 2023 roku, w godzinach wieczornych, na placu budowy przy ulicy Słonecznej w Katowicach miało miejsce zdarzenie o tragicznym skutku. Podczas prowadzenia prac budowlanych, 38-letni pracownik został potrącony przez ciężki sprzęt remontowy. Niestety, mimo natychmiastowej pomocy, nie udało się go uratować.

Śmiertelny wypadek na placu budowy – operator koparki nie zauważył swojego współpracownika. Funkcjonariusze policji w Katowicach rozpoczęli śledztwo w sprawie tragicznego incydentu, do którego doszło przy remoncie chodnika na ulicy Słonecznej. Jedna osoba znalazła się pod ciężkim sprzętem budowlanym, bez możliwości uniknięcia nieszczęśliwego zdarzenia przez operatora maszyny.

– Incydent miał miejsce dzisiaj, 13 listopada, na ulicy Słonecznej w Katowicach. Pierwsze ustalenia wskazują, że na miejscu prowadzone były prace związane z budową chodnika. W jeszcze nie wyjaśnionych do końca okolicznościach, 48-letni operator koparki potrącił swojego 38-letniego kolegę z ekipy podczas wykonywania obowiązków służbowych – informuje Agnieszka Żyłka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.