przejazd rowerowy

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Już 18 września Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia zorganizuje przejazd rowerowy na trasie Bytom-Chorzów-Katowice, który zakończy się na parkingu CINiBA. Wydarzenie odbędzie się w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Rejestracja uczestników już ruszyła.

Celem organizowanego przejazdu to oczywiście promowanie alternatywnego dla jazdy samochodem sposobu przemieszczania się, a także zwrócenie uwagi na udział rowerzystów w ruchu miejskim. Zakończenie wydarzenia na parkingu samochodowym ma z kolei udowodnić, o ile mniej przestrzeni miejskiej zajmują rowerzyści od adekwatnej do uczestników liczby samochodów.

Trasa przejazdu

Rowerzyści wyruszą w sobotę o godz. 10:00 sprzed Urzędu Miasta w Bytomiu. Przejadą drogą wojewódzką DK 79 i zakończą przejazd na parkingu CINiBA przy ul. Bankowej 2 w Katowicach. Grupa rowerowa będzie przemieszczać się z prędkością około 8-15 km/h, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Na zakończenie uczestnicy wykonają wspólne zdjęcie oraz nagrają materiał wideo promujący zrównoważoną mobilność.

Rejestracja na przejazd rowerowy dostępny tutaj.

Coroczna kampania społeczna

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu została zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 roku i odbywa się corocznie między 16 a 22 września. Celem kampanii jest zachęcanie mieszkańców do wybierania zdrowych, ekologicznych i zrównoważonych form transportu, które dbają o nasze zdrowie oraz środowisko.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy również zapoznać się z regulaminem.