UE Katowice świętuje tradycyjny Dzień Rodziny

20 czerwca 2024 roku był dniem wyjątkowym dla Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Właśnie wtedy kampus uczelni napełnił się radosnymi dźwiękami dzieci i bliskich pracowników uczelni, którzy zgromadzili się na kolejnej edycji Rektorskiego Dnia dla Rodziny. Inicjatorem tego wydarzenia była JM Rektor prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak, która już po raz drugi zaprosiła społeczność akademicką do wspólnego świętowania.

Data wydarzenia nie była przypadkowa – zbiegła się z końcem roku szkolnego oraz serią innych obchodów, takich jak Dzień Matki, Dzień Dziecka czy zbliżający się Dzień Ojca. Tegoroczne spotkanie miało jednak dodatkowy wymiar – stanowiło okazję do uroczystego odsłonięcia beboka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

JM Rektor prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak podkreślała ważność Rektorskiego Dnia dla Rodziny: „To jest czas, kiedy możemy pokazać naszym najbliższym miejsce, w którym pracujemy. Praca na uczelni jest pełna wyzwań, odpowiedzialności, nieraz stresu i zmęczenia. Wszystko to jest jednak możliwe do pokonania dzięki wsparciu naszych bliskich. Oni są naszą siłą, motywacją do dalszego działania, pomagają nam znaleźć równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. Dzięki nim z entuzjazmem i zaangażowaniem realizujemy nasze zadania, przyczyniając się do rozwoju Alma Mater. Z głębi serca dziękuję Wam i wszystkim bliskim pracowników naszej uczelni za niesamowite wsparcie, wyrozumiałość i troskę”