Ulica Warszawska zazieleni się na wiosnę

Władze Miasta chcą by ulica Warszawska była już gotowa w całej swej okazałości na wiosnę. W tym celu nasadzenia zieleni należy rozpocząć wcześniej. Zanim jednak rozpoczną się prace ogrodnicze skończyć muszą się remonty kanalizacji i podłączeń elektrycznych. Planowane są również podbudowy dla chodników i klombów. Wszystko po to by w Katowicach było zielono i a ruch pojazdów został ograniczony.

„W Katowicach realizujemy aktualnie kilka dużych zielonych projektów. Trwają prace związane z rewitalizacją stawów Starganiec i Kozubek. Podpisaliśmy też umowy na prace związane powstaniem czterech nowych przestrzeni parkowych oraz rewitalizację terenu przy Stawie Kajakowym w Katowickim Parku Leśnym, o łącznej wartości 40,6 mln zł. To także roboty związane z powstaniem tężni solankowej na os. Tysiąclecia oraz wiele innych, mniejszych projektów wybranych przez mieszkańców w ramach np. budżetu obywatelskiego czy zielonego budżetu. Dzięki tym nowym czy odświeżonym przestrzeniom mieszkańcy zyskają miejsca do rekreacji i odpoczynku praktycznie za progiem własnych domów” – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Remont ulicy Warszawskiej odbywa się według ustalonych wcześniej etapów. W ramach prac zostało dopracowane podbudowanie z kruszywa dla chodnika i korytowanie dla klombów. Słupy sieci elektrycznej zostały wymienione na nowe.