Uroczystości w Katowicach upamiętniające 150. rocznicę urodzin Wojciecha Korfantego

20 kwietnia w Katowicach na placu Sejmu Śląskiego odbyły się uroczystości związane z 150. rocznicą narodzin Wojciecha Korfantego, jednego z twórców niepodległej Polski. Z tej okazji podniesiona została flaga państwowa, uczestnicy zaśpiewali hymn narodowy, a także złożono wieńce kwiatów pod pomnikiem tego wybitnego działacza. W hołdzie Wojciechowi Korfantemu uczestniczyli parlamentarzyści, przedstawiciele władz regionu i miasta, służby mundurowe oraz osoby reprezentujące instytucje kulturalne, oświatowe i mieszkańców Katowic.

Podczas obchodów na placu Sejmu Śląskiego w stolicy Górnego Śląska uczczono 150. rocznicę urodzin tego polityka i przywódcy narodowego. Uroczystości rozpoczęły się punktualnie o 11:00 w czwartek, 20 kwietnia, kiedy to zebrani goście zaśpiewali wspólnie Mazurka Dąbrowskiego i podniesiono flagę na maszt państwowy.

Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski, odgrywał ważną rolę podczas ceremonii, czytając list od Mateusza Morawieckiego, ówczesnego prezesa Rady Ministrów. Tym samym wyraził swoje uznanie dla postaci Wojciecha Korfantego, który był istotnym elementem procesu odzyskania przez Polskę niepodległości oraz dążenia do zjednoczenia polskiego narodu.