dary-dla-zwierzat

W Katowicach odbyła się zbiórka darów na kiermasz charytatywny w ramach akcji „Rzeczy dla zwierząt”

Wczoraj na katowickim rynku odbyła się zbiórka darów w ramach akcji „Rzeczy dla zwierząt”, które następnie zostaną wystawione na sprzedaż podczas kiermaszu charytatywnego. Mieszkańcy Katowic po raz kolejny okazali swoje wielkie serce, przekazując na ten szczytny cel wiele różnych cegiełek. Natomiast wszystkie zyski ze sprzedaży zgromadzonych towarów zostaną przekazane na ratowanie i opiekę nad zwierzętami.

Dnia 21 kwietnia na rynku w Katowicach miała miejsce akcja „Rzeczy dla zwierząt”, podczas której mieszkańcy Katowic przynosili rozmaite dary, które będą wystawione na sprzedaż na nadchodzącym kiermaszu charytatywnym. Zbiórkę zorganizowała fundacja ekologiczna „ARKA”, zachęcając mieszkańców do oddawania niepotrzebnych rzeczy.

Zyski z akcji powędrują na opiekę bezdomnych zwierząt

Jak podaje organizator wydarzenia – prezes ARKI Wojciech Owczarz, w trakcie zbiórki przynoszono różne dary, w tym sprzęt sportowy i elektroniczny, gry i zabawki, książki i filmy, upominki, odzież i wiele innych. Wszystkie zebrane cegiełki zasilą asortyment kiermaszu, natomiast wszystkie zyski ze sprzedaży powędrują na ratowanie bezdomnych zwierząt.

Jak do tej pory ARKA zdołała pomóc już 25 zwierzakom. Jednakże jest to tylko kropla w morzu i przedstawiciele fundacji doskonale zdają sobie z tego sprawę. Z racji tego ARKA nie zamierza ograniczać swojej działalności i regularnie organizuje zbiórki darów i kiermasze charytatywne, aby zapewnić zwierzętom właściwą opiekę.

Czy wiesz, że w Polsce dostępne jest już okno życia dla zwierząt? Przeczytasz o tym, klikając tutaj.