Początek sezonu ślubnego. Ile i gdzie kupić alkohol na wesele w Katowicach?

Dla wielu brak alkoholu oznacza brak dobrej zabawy. Z racji tego warto spełnić wymagania Gości weselnych i choć symbolicznie wznieść toast za Młodą Parę. Alkohol w odpowiednich ilościach pomaga zrelaksować się i dodaje odwagi mniej towarzyskim Gościom. Przygotowujesz się na wesele? Nie wiesz, jaki alkohol kupić? Gdzie znaleźć tanią wódkę? O czym jeszcze należy wiedzieć? Czytaj dalej, a dowiesz się wszystkiego!

Jaki alkohol na wesele?

Wesele to wyjątkowy czas, kiedy można popuścić nieco ograniczenia związane z alkoholem. To wyjątkowy czas, dlatego warto wybrać równie dobry napitek na tę okazję. Wybór niekoniecznie może być łatwy, a powiedzmy sobie szczerze, wiele osób w ogóle nie wyobraża sobie zabawy bez alkoholu. Procentowe trunki potrafią dodać odwagi do tańca oraz do wzięcia udziału w weselnych konkursach czy rywalizacjach. A za Parę Młodą należy wznieść toast – nawet symbolicznie. Alkohol na wesele i ewentualne poprawiny musi być różnorodny.

Trzeba wiedzieć, że Goście weselni będą mieli przeróżne preferencje związane z alkoholem. Wódka na wesele to dla jednych absolutna konieczność, inni z kolei (głównie panie) będą woleli wino, whisky, szampana, lub stare i dobre piwo. Należy też pomyśleć o amatorach lub o Gościach z nieco „słabszą” głową. W tym celu bezpiecznym wyborem będzie tradycyjne wino.

Oczywiście przy zakupie pamiętaj o różnorodności tak, aby bezproblemowo każdy znalazł coś dla siebie na weselnym stole. Możesz kupić wino białe, czerwone lub różowe, półwytrawne, wytrawne lub słodkie. Do wyboru do koloru, jednak pod żadnym pozorem nie kupuj najtańszych propozycji, w których głównym aromatem są siarczany. Wiadomo, wesele nie należy do tanich wydatków i każdy chce jak najbardziej zaoszczędzić, jednak o wiele lepiej jest dołożyć kilka złotych i dzięki temu mieć pewność, że Goście weselni będą czuli się dobrze – oczywiście pod warunkiem picia z głową.

A co z innym alkoholem? Rodzajów trunków jest często tyle, co gości weselnych, więc z tego powodu trudno będzie znaleźć złoty środek. Tutaj jedynym rozwiązaniem jest pomoc od profesjonalnego barmana, który serwować będzie wszelkiego rodzaju alkohole, w tym oczywiście szampana, który jest koniecznością zwłaszcza podczas toastów. Nie każdy może sobie jednak pozwolić na tego rodzaju dodatkowy wydatek. Czy są jakieś alternatywy?

Ile wódki na wesele?

Owszem, są. Wódka weselna w dobrej cenie ostatnimi czasy jest bardzo popularna, no i całościowo jest to o wiele mniejszy koszt niż za usługi drink baru. Choć wcześniej będziesz musiał upewnić się, czy na pewno każdy lubi i może pić wódkę. A ile wódki przypada na jednego gościa? Według wielu statystyk, na jednego gościa przypada średnio 0,5 litra wódki, tak więc liczba wszystkich butelek będzie zależna od tego, ile gości zaprosisz. Nierzadko oznacza to, że kameralne wesele na ok. 50 osób wymaga zakupienia 25 litrów wódki. Wódka weselna w ilości 50 litrów to często impreza na 100. Dzięki temu łatwo przeliczysz, jak jest w Twoim przypadku. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w kilka butelek wina na wesele, whiskey a i kilka piw również smakowych gdzieś na szwedzkim stole będzie dobrą propozycją.

Porady przed weselem

Jeśli masz czas i dopiero co tworzysz listę swoich Gości, to dobrym pomysłem będzie dokładne zastanowienie się, kto konkretnie nie będzie pił alkoholu. Dzięki temu odpowiednio zaplanujesz wcześniej zakup wybranych trunków. Warto umożliwić każdemu z Gości wzniesienie toastu, więc można śmiało polecić przygotowanie zarówno tradycyjnego i symbolicznego szampana (nawet bezalkoholowego) dla takich osób, które z różnych powodów nie mogą lub nie chcą pić alkoholu. Trzeba mieć też na uwadze fakt, że udane wesele potrafi szybko przerodzić się w suto zakrapianą imprezę.

Jaka hurtownia alkoholi Katowice?

Jeśli poszukujesz dobrego dostawcy wódki, wina i innych trunków na Wasze przyjęcie to sprawdź ofertę na stronie hurtowniawodki.pl. Jest to firma z województwa małopolskiego, gdzie możesz odebrać zamówienie osobiście, ale jako hurtownia alkoholi Katowice równiez nie zostają pominięte, dzięki oferowanej szybkiej i bezpiecznej dostawie.

Mamy nadzieję, że nasze porady pomogą Ci zakupić odpowiednią ilość alkoholu, a osługa nie dołoży Ci dodatkowego stresu w tym dniu. Miłej zabawy!