Wielkanocny Jarmark już 20 marca

Wielkanoc to najważniejsze i radosne święto chrześcijańskie. Atmosferę tego świątecznego okresu można poczuć na katowickim Rynku, gdzie targi powracają – tym razem w wielkanocnym wydaniu. Wystawcy z całej Polski, ale także z Węgier i Turcji zaczną sprzedawać swoje kolekcje na katowickim rynku już od najbliższego poniedziałku, 20 marca. Na całą rodzinę czekać będzie wiele dekoracji i atrakcji.

„Katowickie jarmarki to wydarzenia, które przyciągają nie tylko mieszkańców naszego miasta, ale także miast ościennych. Dlatego z przyjemnością zapraszam na kolejną edycję Jarmarku Wielkanocnego w Katowicach! Będzie to doskonała okazja, by poczuć klimat Wielkiej Nocy oraz znaleźć wszystko, co niezbędne do udekorowania domu i stołu na święta. Na stoiskach znajdziemy m.in. pisanki wykonywane różnymi ludowymi technikami, stroiki, wiosenne wianki, bukszpany, palmy, rzeźbione świece oraz koszyczki. Jarmark jest też doskonałą okazją, by spędzić czas w gronie rodziny, przyjaciół i najbliższych. Od 20 marca do 10 kwietnia będzie można wspólnie zrobić zakupy, sfotografować się na tle świątecznych ozdób czy skorzystać z przygotowanych atrakcji takich jak młyńskie koło czy karuzela” – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Tegoroczne targi wielkanocne to 30 stoisk podzielonych na dwie strefy – handlową i gastronomiczną. Strefa handlowa jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 19.00 oraz w sobotę i niedzielę od 10.00 do 20.00. Strefa gastronomiczna czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 20.00 oraz w sobotę i niedzielę od 10.00 do 21.00, a wybrane punkty czynne są do godziny 22.00. Godziny te mogą ulec zmianie w zależności od pogody.