Wybory do Senatu w Katowicach: Maciej Kopiec z Nowej Lewicy na czele według pierwszych wyników

Podczas wyborów do Senatu, które odbyły się w Katowicach, po przeliczeniu głosów z połowy obwodów, największym poparciem cieszy się kandydat Nowej Lewicy, Maciej Kopiec. Dotychczasowe informacje zostały udostępnione przez Państwową Komisję Wyborczą (PKW), która o godzinie 12.46 miała już dane z 84 spośród 168 obwodów głosowania. W tych częściowych wynikach Maciej Kopiec zdobył 49,62% poparcia, co stawia go na prowadzącej pozycji.

Na drugim miejscu plasuje się Leszek Piechota reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość, który uzyskał 29,58% głosów. Natomiast Jerzy Markowski zdołał przekonać do siebie co piątego wyborcę, osiągając wynik na poziomie 20,8%. Na podstawie tych wyników można przypuszczać, że to Maciej Kopiec reprezentujący Nową Lewicę będzie senatorem z Katowic.

Wcześniejsze dane przekazane przez PKW pochodziły z 46 spośród 168 obwodów (27,38% wszystkich obwodów) i również wskazywały na przewagę Macieja Kopca z Nowej Lewicy, który zdobył 49,58% głosów. Leszek Piechota z PiS miał poparcie na poziomie 29,73%, natomiast Jerzy Markowski uzyskał 20,69% głosów.