Hey powraca na scenę muzyczną po sześciu latach przerwy

Popularna polska grupa rockowa Hey postanowiła wznowić swoją działalność po sześciu latach przerwy. Zespół, który przez cały ten czas cieszył się niewzruszonym wsparciem swoich fanów, podjął tę decyzję z okazji obchodów 30-lecia swojego debiutu. Świętowanie tej wyjątkowej rocznicy miało miejsce w legendarnym katowickim Spodku. Na sobotę, 14 października, zaplanowano koncert weekendowy, który przyciągnął liczne tłumy miłośników muzyki grupy.

Swoje muzyczne początki zespół Hey datuje na rok 1993, kiedy to ukazała się ich pierwsza płyta pod tytułem „Fire”. Utwory takie jak „Moja i Twoja nadzieja”, „Teksański” czy „Zazdrość” błyskawicznie zdobyły status hitów i opanowały listy przebojów, stając się nieodłącznym elementem muzycznej świadomości pokolenia wychowanego w latach 90. Niepowtarzalne grunge’owe brzmienie, mocne i poruszające teksty oraz charakterystyczna chrypka wokalistki – Katarzyny Nosowskiej, zadecydowały o unikalności i rozpoznawalności zespołu na polskiej scenie muzycznej.

W 1994 roku zespół wybrał katowicki Spodek jako miejsce rejestracji swojego albumu koncertowego „Live!”. Za ten album Hey został nagrodzony Fryderykiem – najważniejszym wyróżnieniem w polskim przemyśle muzycznym, podczas pierwszej edycji tej gali.

W 2017 roku, po aż 25 latach obecności na scenie i wydaniu 19 albumów, zespół Hey ogłosił zawieszenie swojej działalności na nieokreślony okres. Jednak wyjątkowa okazja 30. rocznicy debiutu sprawiła, że artyści postanowili ponownie spotkać się ze swoimi wiernymi fanami na koncercie.