Zapowiedź Powszechnego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w Katowicach w 2024 roku

W dniach od 18 do 25 stycznia 2024, wierni z różnych denominacji chrześcijańskich zgromadzą się na wspólnych modlitwach w ramach obchodów Powszechnego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Wydarzenie to odbędzie się w Katowicach i zaplanowane jest w celu zjednoczenia chrześcijan różnych wyznań w jednym miejscu modlitwy.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest cytat z Ewangelii według św. Łukasza: „Będziesz miłował Pana, swego Boga… a swego bliźniego jak siebie samego” (Łk 10,27). Pragniemy przedstawić szereg nabożeństw, które zostaną zorganizowane jako część tego wydarzenia, podczas których wszyscy chrześcijanie będą mogli razem oddać cześć Bogu.

Najważniejszym punktem programu będzie nabożeństwo centralne, które odbędzie się w niedzielę 21 stycznia 2024 roku o godzinie 15:00. Miejscem tego wydarzenia będzie Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach. Liturgii przewodniczyć będzie abp Adrian Galbas, metropolita katowicki. W kazaniu usłyszymy słowa ks. bpa Mariana Niemca, przewodniczącego Śląskiego Oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej. Nabożeństwo będzie dodatkowo umilone przez chór Largo Cantabile, który wystąpi na tej uroczystości. Zespół ten pochodzi z parafii Zmartwychwstania Pańskiego Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Katowicach.