Zapowiedzi Koalicji Obywatelskiej na pięcioletnią kadencję w Radzie Miasta Katowice

Podczas prezentacji planów na nadchodzącą kadencję, kandydaci z Komitetu Koalicji Obywatelskiej ubiegający się o miejsca w radzie miasta Katowice, zaprezentowali swoje założenia zatytułowane „50 konkretów na 5 lat”. Wśród kluczowych zadań, które zamierzają realizować w kolejnych pięciu latach, znalazły się takie punkty jak renowacja ulicy Warszawskiej i rozbudowa systemu monitoringu miejskiego.

Kandydat na radnego, Łukasz Borkowski, podkreślił, że propozycje te są wynikiem rozmów i konsultacji z mieszkańcami. Zdecydowanie podkreślał ich wkład w tworzenie owych planów, co pokazuje aktywne zaangażowanie społeczeństwa w decyzje dotyczące ich miasta.

Jarosław Makowski, kolejny z kandydatów, wymienił przykładowo dwa punkty z listy propozycji. Pierwszy to oddanie hołdu znakomitym mieszkańcom Katowic poprzez nadanie ich nazwiskom ulic w mieście. Drugi to ograniczenie używania dmuchaw do liści, co jest próbą wprowadzenia bardziej ekologicznych rozwiązań w codziennym życiu miasta.

W bieżących wyborach do rady miasta Katowice, oprócz Komitetu Koalicji Obywatelskiej, swój udział zapowiedziały również inne komitety takie jak Forum Samorządowe i Marcin Krupa, Prawo i Sprawiedliwość, Polska 2050, Konfederacja oraz Bezpartyjni Samorządowcy. Zagłosować będzie można też na Gaia System – Młodzi dla Przyszłości Teraz.