Zielony Przystanek na Wiosnę na Mickiewicza

Kolejny przystanek w mieście Katowice zasłynie ze swojej zielonej aparycji. Tym razem znajduje się on na ul. Mickiewicza. O jego lokalizacji zdecydowali mieszkańcy. To pierwszy z 22 przystanków utworzonych w ramach projektu „Zielony Przystanek na Wiosnę” realizowany przez Katowice i AMS.

Wiceprezydent Katowic Bogumił Sobula wręczył mieszkańcom pierwszą z 22 serii, które powstaną w ramach wspólnego przedsięwzięcia miasta i AMS – wiodącej agencji ekologicznej zajmującej się reklamą Out-of-Home. Mieszkańcy Katowic i pracownicy komunikacji miejskiej zadecydowali w referendum o lokalizacji chat EKO.

„Prowadzimy wiele działań w mieście skupiających się na ochronie środowiska, rewitalizacji terenów zielonych i zazielenianiu ulic. Tak stało się na przykład w przypadku alei Korfantego, ulicy Dworcowej, czy dzieje się obecnie na ulicy Warszawskiej. Zielone przystanki doskonale wpisują się w nasze działania. Ich dużym atutem jest również samowystarczalność. Zielonego dachu nie trzeba podlewać, a rozchodnik, który go pokrywa jest wytrzymały nawet w naszych warunkach atmosferycznych” – mówi Bogumił Sobula, pierwszy wiceprezydent Katowic.

Inicjatywa miała na celu zaangażowanie lokalnych mieszkańców w decyzje dotyczące środowiska i przekształcenia miejskiego krajobrazu. W ramach projektu „Zielony przystanek na wiosnę” na stronie stopkatowice.ams.com.pl respondenci głosowali na jedną z trzech proponowanych lokalizacji dla danego regionu, decydując, czy elementy wieńczące budowę mogą być zielone i ukierunkowane w stronę oddziaływania projektu na środowisko lub żółty – pasujący do kolorystyki miasta. Ostatecznie wybrano kolor zielony i 22 punkty. Pierwszy przystanek autobusowy na ul. Mickiewicza – jednej z najważniejszych ulic katowickiego Śródmieścia – został oddany do użytku.