Red Bull Roof Ride już pod koniec czerwca

Niesamowita trasa Red Bull Roof Ride powróci na szczyt Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach! 30 czerwca i 1 lipca zobaczymy w akcji najlepszych na świecie zawodników slopestyle MTB, w tym lokalnych bohaterów: Szymona i Dawida Goźków. Dopełnieniem złotej rangi Mistrzostw Świata FMB (Freeride Mountain Bike) będzie sekcja amatorska, w której weźmie udział 40 kolarzy z całej Polski.

„Imprezy organizowane pod szyldem Red Bull’a powoli wpisują się na stałe na listę wydarzeń odbywających się w Katowicach. Przed nami już trzecia wspólnie organizowana impreza promująca sporty ekstremalne. Spodek i Międzynarodowe Centrum Kongresowe to budynki goszczące liczne wydarzenia, w tym także sportowe, jednak zdecydowana większość z nich odbywa się wewnątrz lub przed obiektami. W przypadku Red Bull Roof Ride pokazujemy, że Strefa Kultury może także stanowić miejsce rozgrywania zawodów sportowych naprawdę wysokich lotów. Jestem przekonany, że będą to widowiskowe zawody, które przyciągną wielu fanów sportów ekstremalnych. Zachęcam do udziału tym bardziej, że wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!” – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Druga edycja zawodów Red Bull Roof Ride odbędzie się w czerwcu i na początku lipca 2023 roku. Najlepsi zawodnicy świata ponownie zmierzą się z trudnymi wyzwaniami, m.in. 13-metrowym skokiem i wysokim spadkiem (skokiem) ze szczytu MCK, czyli 16 metrów nad ziemią. W 2021 roku ścieżka była nieco inna. Zmiany mają uatrakcyjnić tor przeszkód i pomóc zawodnikom w utrzymaniu dobrej passy.

„Nie ma drugiej takiej imprezy na świecie! Jaram się, że w Katowicach odbywają się zawody, na które przyjeżdżają najlepsi zawodnicy z całego świata. Znów obiecuję dać z siebie wszystko przed lokalną publicznością” – zapowiada Dawid Godziek, zwycięzca pierwszej edycji Red Bull Roof Ride.