Zmiany na pozycji trenera w pierwszym zespole Ruchu Chorzów

Jarosław Skrobacz nie jest już trenerem pierwszego zespołu Ruchu Chorzów. Decyzja o zakończeniu współpracy przyszła za porozumieniem obu stron.

Pod wodzą Skrobacza, drużyna Ruchu odnotowała jedną wygraną, pięć remisów oraz aż siedem porażek w trakcie trzynastu meczów ekstraklasy. Ten niewielki dorobek punktowy – zaledwie 8 punktów – zapewnił chorzowianom jedynie piętnaste miejsce w ligowej tabeli. Co gorsza, do linii bezpieczeństwa, która gwarantuje utrzymanie w lidze, drużyna traci aż siedem punktów. To właśnie po ostatniej nieudanej rozgrywce z Lechem Poznań, podjęto decyzję o rozwiązaniu umowy z trenerem, mimo tego, że zaledwie parę miesięcy wcześniej doprowadził on drużynę do awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Jarosław Skrobacz został szkoleniowcem Ruchu 24 czerwca 2021 roku, tuż po tym jak drużyna awansowała do II ligi. Za jego kadencji „Niebiescy” mogli cieszyć się z dwóch kolejnych awansów, co po sześciu latach przerwy, pozwoliło im zawitać ponownie w elicie polskiej piłki nożnej. Skrobacz miał okazję poprowadzić chorzowian w 86 spotkaniach, w których drużyna odniosła 38 zwycięstw, zremisowała 28 razy i doznała 20 porażek.