158 lat praw miejskich Katowic: Świętowanie z motocyklami, muzyką i kulinarnymi podróżami

Obchody 158. rocznicy nadania praw miejskich Katowicom przypadały na sobotę. Z tej okazji w mieście zorganizowano różne atrakcje, w tym Motocyklowe Zakończenie Lata na terenie Fabryki Porcelany. Niezwykłe wydarzenie umożliwiało fanom jednośladów uczestnictwo w paradzie motocyklowej oraz cieszenie się koncertami popularnych zespołów muzycznych.

Impreza była pełna muzycznych emocji. Wśród artystów, którzy grali na scenie od godziny 16.30, znaleźli się przedstawiciele blues rocka lat ’80 – Easy Rider, Sebastian Riedel & Cree, a także Illusion. Sobotnie wydarzenie było nie tylko świętem motocyklistów, ale także miłośników dobrej muzyki.

Imprezowi goście mieli również szansę na inspirujące spotkania. Jednym z nich był Tomasz Gorazdowski – dziennikarz i podróżnik, który swoją niesamowitą podróż dookoła świata odbył na motocyklu. Ponadto po południu odbyła się oczekiwana parada motocyklowa.

O godzinie 22.00 publiczność miała okazję uczestniczyć w seansie plenerowym. Na ekranie pokazano film „Wild One”.

Świętowanie 158. rocznicy nadania praw miejskich Katowicom trwało ponad dwa tygodnie, od 1 do 17 września. W tym czasie na katowickim rynku odbywał się Jarmark Urodzinowy. Mieszkańcy mieli szansę na podróż kulinarną przez różne zakątki świata, degustując przysmaki z różnych stron globu.