Rozpoczęcie budowy ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Korczaka jeszcze w tym roku

Planuje się rozpocząć prace nad konstrukcją ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Korczaka jeszcze w bieżącym roku. Wykonawca inwestycji, której koszt wynosi ponad 2,5 mln złotych, został już wybrany. Projekt ten stanowi drugi etap działań mających na celu stworzenie ścieżki rowerowej łączącej ulicę Techników i Aleję Niepodległości z ulicą Korczaka oraz trasą rowerową numer 5. Prace nad pierwszym etapem są już na zaawansowanym etapie i mają zakończyć się do końca pierwszego kwartału przyszłego roku.

Sieć dróg rowerowych w Katowicach systematycznie się powiększa. Od 2015 roku stworzyliśmy łącznie 46 km tras, na które wydaliśmy ponad 43 mln złotych. Tym razem planujemy budowę kolejnego odcinka, długiego na 850 metrów, od skrzyżowania z ulicą Wandy do skrzyżowania z ulicą Borki. Całość będzie kosztować ponad 2,5 mln złotych. To drugi etap projektu, który ma na celu poprawę dostępności rowerowej do miejskiego basenu Burowiec – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Budowany odcinek będzie dwukierunkowy i zaczyna się przy domu numer 22. Stąd ścieżka zostanie poprowadzona wschodnią stroną jezdni w kierunku ulicy Borki. Około 200 metrów za wieżą wodną powstanie nowe przejście dla pieszych, a droga zostanie skierowana na lewą stronę jezdni i złączy się ze strefą Tempo 30 przy ulicy Borki. W ramach projektu przewidziano także instalację oświetlenia oraz przebudowę zjazdów do posesji i chodników w pobliżu przejść dla pieszych.