7 edycja Business Lab już rozpoczęta

Miejski Inkubator Przedsiębiorczości Rawa.Ink powraca z bezpłatnymi warsztatami Business Lab. Wydarzenia w ramach Business Lab skierowane są do osób zajmujących się zarządzaniem i realizacją dobrze rozumianych projektów i inicjatyw. Pierwsze spotkanie odbyło się 6 kwietnia. Projekt Business Lab realizowany będzie we współpracy z Miastem Katowice oraz marką Flip Mind.

„Katowice to dynamicznie rozwijający się ośrodek gospodarczy oraz atrakcyjne miejsce do prowadzenia działalności gospodarczej w wielu branżach, również tych kreatywnych, innowacyjnych. Ogromnym atutem naszego regionu jest m.in. dostępność wykwalifikowanej kadry. Należy przy tym pamiętać, że ogromną siłą napędową naszej lokalnej gospodarki są firmy z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, których w Katowicach zarejestrowanych jest ponad 53 tysiące. Ich potencjał wzmacniamy organizując takie konkursy jak np. Kopalnia start-upów oraz projekty rozwijające kompetencje przedsiębiorców. Przykładem może być właśnie Business Lab, w którego dotychczasowych edycjach wzięło udział ponad 1000 osób”. – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic

Wydarzenia Business Lab mają na celu rozbudzanie ducha przedsiębiorczości młodych mieszkańców Katowic. To również dzielenie się wiedzą środowiska start-upów, przedsiębiorców, pracowników dużych i małych firm związanych z zarządzaniem, zwłaszcza z sektora IT, a także studentów poszukujących wiedzy niezbędnej do odnalezienia się na rynku pracy.