Alstom dołącza do inicjatywy "Katowice Miastem Fachowców" z korzyścią dla uczniów szkół technicznych

W dniu 26 października firma Alstom przyłączyła się do inicjatywy „Katowice Miastem Fachowców”. Ten krok oznacza, że w roku szkolnym 2023/24 uczniowie techników i szkół zawodowych z Katowic będą mieli unikalną możliwość odwiedzenia zakładów kolejowych działających pod szyldem Alstom w Katowicach i Chorzowie.

Inicjatywa „Katowice Miastem Fachowców” ma na celu przede wszystkim dopasowanie programu szkoleniowego oferowanego przez szkoły zawodowe do wymagań lokalnego rynku pracy. Program ten promuje edukację techniczną i branżową w Katowicach poprzez współpracę z pracodawcami działającymi na terenie miasta. Ponadto, pokazuje nowe możliwości kariery zawodowej, zwiększa świadomość społeczną w tym obszarze i wzmacnia pozycję Katowic jako centrum gospodarczego regionu.

Sławomir Cyza, Prezes Zarządu Alstom Polska S.A., wyraził swoje zadowolenie z zasilenia programu, mówiąc: „Cieszę się, że dzięki udziałowi w programie Katowice Miastem Fachowców będziemy mogli zaszczepić w młodych ludziach pasję do branży kolejowej”.

Alstom, który zatrudnia blisko 3 tysiące osób w województwie śląskim, prowadzi stały nabór na specjalistyczne stanowiska w swoich zakładach w Katowicach, Chorzowie i Świętochłowicach. Zakład Alstomu w Katowicach to jeden z największych producentów systemów i urządzeń sterujących ruchem kolejowym w Europie. Zatrudnieni tam specjaliści, tak jak inżynierowie, elektronicy i elektromechanicy, są zaangażowani w rozwijanie innowacyjnych technologii zapewniających bezpieczeństwo i płynność ruchu pojazdów. Natomiast chorzowski zakład Alstomu jest ceniony za projektowanie i produkcję taboru kolejowego, w tym pociągów metra i regionalnych, które są wykorzystywane na całym świecie – od Holandii, przez Niemcy i Włochy, aż po Francję. Zakład ten oferuje rozwijanie kompetencji wysoko cenionych na rynku pracy, takich jak wykwalifikowanych spawaczy, elektryków i elektromechaników.