Aresztowany były parlamentarzysta i wiceminister górnictwa, Adam G. w śledztwie dotyczącym korupcji

Były parlamentarzysta i wiceminister do spraw górnictwa, Adam G., został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Zarzuty korupcji, które usłyszał, są poważne. W tej samej sprawie, postępowanie toczy się również przeciwko przedsiębiorcy o imieniu Jarosław K., który także został aresztowany.

Adam G. pełniący w 2019 roku funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Energii, a następnie w latach 2019-2020 w Ministerstwie Aktywów Państwowych, został oskarżony przez Prokuraturę Krajową o trzy czyny korupcyjne. Wszystkie zarzuty dotyczą nielegalnych działań związanych z pełnioną przez niego funkcją publiczną.

Zostało mu zarzucone przyjęcie korzyści majątkowej o wartości ponad 170 tysięcy złotych, podżeganie i pomocnictwo do wystawiania fałszywych faktur VAT, oraz użycie dokumentu zawierającego nieprawdziwe informacje. W wyniku tych zarzutów, sąd postanowił umieścić go w areszcie na okres trzech miesięcy.

Przedsiębiorca Jarosław K., z kolei, usłyszał zarzut współudziału w przyjęciu korzyści majątkowej. Obu podejrzanym, w przypadku potwierdzenia zarzutów, grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.