Atak pseudokibiców w Katowicach: Zatrzymano trzech sprawców

Siły policyjne w Katowicach zakończyły działania operacyjne, które doprowadziły do aresztowania trzech mężczyzn. Są oni podejrzewani o napad na kibica innej drużyny piłkarskiej z Chorzowa, jak również jego rodzinę. Oskarżenia, które zostały im przedstawione, dotyczą mniejszego stopnia rozboju. Dodatkowo, jeden z zatrzymanych stanie przed sądem również za posiadanie substancji zakazanych.

W kontrowersyjnym incydencie w Katowicach, grupa pseudokibiców lokalnego klubu piłkarskiego zaatakowała 59-letniego mężczyznę i jego rodzinę, wyłącznie ze względu na szalik sportowy reprezentujący Ruch Chorzów.

Akcja zatrzymania miała miejsce, gdy funkcjonariusze Referatu Patrolowo-Interwencyjnego ruszyli na zgłoszenie interwencji. Na ulicy w Osiedlu Tysiąclecia zauważyli grupkę młodych ludzi agresywnie zachowujących się wobec starszego mężczyzny oraz kobiety w średnim wieku. Policjanci niezwłocznie podjęli działania, skutkujące zatrzymaniem trzech osób, które próbowały odjechać widząc nadjeżdżający radiowóz. Wyjaśnieniem sytuacji było odkrycie, że 59-letni mężczyzna, będący kibicem chorzowskiego klubu piłkarskiego i noszący barwy drużyny, padł ofiarą napadu w drodze powrotnej do domu.