Obrady Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN w sprawie zawieszenia części stadionu Polsat Plus Arena Gdańsk

Chcielibyśmy poinformować, że w najbliższą środę, 20 września, o godzinie 14:00, w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbędą się obrady Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN. Rozpatrzą one naszą apelację dotyczącą decyzji o częściowym zamknięciu stadionu Polsat Plus Arena Gdańsk na mecz Lechia Gdańsk kontra GKS Katowice, który odbędzie się 22 września.

Przytoczymy tu oryginalną decyzję Komisji Dyscyplinarnej PZPN z 31 sierpnia 2023 roku. Lechia Gdańsk S.A. została ukarana karą dyscyplinarną, która polegała na zakazie rozgrywania jednego meczu z udziałem publiczności w określonych sektorach stadionu: trybuna zielona, trybuna niebieska – w tym sektor gości, trybuna żółta oraz część trybuny czerwonej – tj. sektory 1,2,3,4,27,28,Z,G. Jednocześnie pozostawiono do dyspozycji klubu sektory A, B, C, D, E, F.

Dodatkowo chcielibyśmy zaznaczyć, że tuż po zakończeniu obrad i ogłoszeniu decyzji, ruszy sprzedaż biletów na wspomniane wyżej spotkanie. Szczegółowo zwracamy uwagę na fakt, że ze względu na powyższe okoliczności, możliwość nabycia wejściówek będzie ograniczona czasowo. Aby sprawić, że proces dystrybucji przebiegnie bez problemów, przygotowaliśmy dla Państwa dwa różne scenariusze.