Autostrada A4 droższa niż do tej pory

Za przejazd autostradą A4 na odcinku Katowice – Kraków, od 1 października 2020, zapłacimy więcej niż do tej pory. Opłata za pokonanie tej trasy wyniesie 12 złotych. Nic nie zmieni się w kwestii kierowców korzystających z płatności automatycznych. W dalszym ciągu będą oni mogli korzystać z rabatów.

Już od 1 października zmianie ulegnie tabela opłat za przejazd autostradą A4. Pojazdy pierwszej kategorii, czyli motocykle i samochody osobowe za przejazd zapłacą 2 zł więcej, czyli 12 zł w każdym punkcie, w którym pobierana jest opłata. W przypadku trasy Katowice-Kraków kierowcy zapłacą w Mysłowicach i w Balicach. Jednak motocykliści mogą liczyć na bonifikatę, dzięki czemu zapłacą 6 zł w każdym z punktów.

Co z płatnościami automatycznymi?

Spółka Stalexport Autostrada Małopolska zapewnia, że kierowcy, którzy do tej pory korzystali z automatycznej płatności, dalej będą mieć 30% rabatu. Zapłacą więc 8 zł w każdym punkcie poboru opłat. Auta kategorii 2 i 3 oraz 4 i 5 będą płaciły dalej tyle samo co wcześniej, czyli 17 zł i 30 zł w każdym punkcie.