Najlepsze gry planszowe dla całej rodziny

Jesienna aura zbliża się wielkimi krokami. Warto już teraz pomyśleć jak zagospodarować czas, aby w domu nie było nudno. Doskonałą alternatywą są gry planszowe, w które można grać z całą rodziną. Dzięki temu nie tylko ciekawie spędzisz czas, ale będziesz mieć też okazję, aby poćwiczyć umysł i pielęgnować relacje z najbliższymi osobami. Poznaj ranking trzech gier planszowych, w które musisz zagrać tej jesieni.

Tajniacy

Wydawało Ci się kiedyś, że razem z Twoją drugą połówką albo przyjacielem myślicie o tym samym? Tajniacy to świetna okazja, aby to sprawdzić! Gra jest szybka, łatwa i przyjemna, a jej skutkiem ubocznym jest mnóstwo śmiechu. Wyobraź sobie, że należysz do jednej z dwóch drużyn agentów i musisz wymyślić taki szyfr, aby zrozumieli go tylko zawodnicy, którzy działają po Twojej stronie.

Dixit

Wykorzystaj maksimum swojej wyobraźni i wymyśl skojarzenia, które sprawią, że cała rodzina będzie śmiać się do rozpuku. Gra jest bardzo ładnie wykonana, a jej obrazki wprawiają w zachwyt. W każdej rundzie, jeden z graczy staje się narratorem, który wymyśla skojarzenie do jednej z sześciu swoich kart obrazkowych. Później inni gracze wybierają swoją kartę, która odpowiada hasłu bajarza. Na koniec wszyscy uczestnicy głosują, która karta jest tą wybraną przez narratora.

Wsiąść do Pociągu

Wyobraź sobie, że wsiadasz do pociągu i jedziesz do dowolnego miejsca w Europie i to w kilkadziesiąt minut. Z grą Wsiąść do Pociągu wszystko jest możliwe! Na początku gracze otrzymują bilety, które określają jaką trasę mają zbudować ze swoich wagoników. Gra wymaga sprytu i logicznego myślenia, ponieważ tylko tak można wymyślić strategię, która pozwoli przechytrzyć przeciwników. Dla małych dzieci powstała wersja Wsiąść do Pociągu – pierwsza podróż.