Awaria budynku na ulicy Objazdowej w Katowicach – zawalenie się dachu pustostanu

W piątkowe przedpołudnie, 23 czerwca, na ulicy Objazdowej na terenie Katowic miało miejsce niebezpieczne zdarzenie. W pustostanie uległa zawaleniu konstrukcja dachu. Na miejscu natychmiast podjęto działania przez straż pożarną, a także przybył powiatowy inspektor budowlany. Zdecydowano również o wezwaniu ekipy poszukiwawczo-ratowniczej z Jastrzębia-Zdroju.

Podczas tego zdarzenia, które miało miejsce 23 czerwca w porannych godzinach w Katowicach na ul. Objazdowej, zainstniał problem z zapadnięciem się dachu pustostanu. Struktura dachu przestała istnieć, jednakże ściany budynku nie doznały żadnych uszkodzeń.

W celu przywrócenia bezpieczeństwa oraz przeprowadzenia prac ratunkowych na miejscu awarii pojawiły się trzy jednostki straży pożarnej mające swoją siedzibę w Katowicach. Przy wsparciu powiatowego inspektora budowlanego prowadzą one akcję ratowniczą. Aby dodatkowo umożliwić sprawdzenie ewentualnych ofiar i poszkodowanych w wyniku zawalenia dachu, zaangażowano grupę poszukiwawczo-ratowniczą z Jastrzębia-Zdroju. Ich zadaniem jest przeszukanie terenu pustostanu w celu odnalezienia osób, które mogły zostać poszkodowane w następstwie tego niebezpiecznego zdarzenia.