Bezpieczne kajakowe szaleństwo dla dzieci podczas akcji „Lato w mieście” w Katowicach

Podczas letnich miesięcy, w ramach inicjatywy o nazwie „Lato w mieście”, młodzież z Katowic ma możliwość uczestnictwa w licznych formach rekreacji. Sporty wodne oferowane na stawie Maroko są jedną z atrakcji, za które odpowiada drużyna kajak polo z klubu UKS Kanu Katowice.

Niezależnie od panujących upałów, dzięki aktywnościom prowadzonym na powierzchni wody, dzieci z Katowic nie muszą obawiać się letniego słońca. Zabawy na świeżym powietrzu odbywają się właśnie dzięki realizacji programu „Lato w mieście”. Dzieci mają okazję skorzystać z różnego rodzaju atrakcji, a jedną z nich są zajęcia kajakowe organizowane na stawie Maroko. Za ich przeprowadzenie odpowiadają doskonale przygotowani instruktorzy z klubu kajakowego UKS Kanu Katowice.

Szczepan Witaszek, który pełni rolę drugiego trenera oraz jest wiceprezesem UKS Kanu Katowice, mówi o projekcie z dużym entuzjazmem. – To jest program stworzony przez nasz klub sportowy wspólnie z miastem Katowice, dlatego jest dostępny bez jakichkolwiek opłat – tłumaczy. – U nas pojawiły się dzieci, które do tej pory nie miały okazji płynąć kajakiem. Możliwości są różnorodne: od pływania po skoki do wody. Atmosfera jest naprawdę świetna, wszyscy bawią się radośnie – dodaje ze uśmiechem.