Biesiady Senioralne 2023 – trwają zapisy

Biesiady Seniorów cieszą się w Poznaniu wielkim zainteresowaniem. Dlatego rusza także i w tym roku. Już trwają zapisy. Trzeba się jednak spieszyć, gdyż z dnia dzień jest coraz mniej miejsc. Zapisy telefoniczne można zgłaszać do Stowarzyszenia Artystycznego SILESIA ARTPROM. Za logistykę całego przedsięwzięcia odpowiada Pani Maria Morawiec. Jest dostępna pod numerami telefonów: 601 595 058 lub 530 106 730. Podczas KATOWICKIEJ SENIORIADY, uczestnicy będą mogli przyłączyć się do wspólnych śpiewów. Przewidziane są występy artystów sceny biesiadnej.

Pierwsze spotkanie odbędzie się już 21.02.2023 roku o godzinie 15.00. Miejscem spotkania jest Miejski Dom Kultury znajdujący się na ulicy Krzyżowej w Katowicach. Jako pierwsi udział w danej biesiadzie mają mieszkańcy dzielnicy, gdzie aktualnie będzie odbywała się Biesiada Seniorów.

Istnieje coraz więcej badań i doświadczeń świadczących o przydatności obcowania z muzyką dla dorosłych i osób starszych. Oprócz przyjemności grania, śpiewania i słuchania muzyki, istnieje wiele korzyści psychofizycznych:

  • aktywowanie i utrzymywanie zainteresowanie żywą i pozytywną społecznością;
  • zachowanie autonomii na poziomie poznawczym, sensorycznym i funkcjonalnym;
  • poprawia jakość życia;
  • odzyskanie i/lub utrzymanie sił witalnych.