Zderzenie autobusu z samochodem osobowym

W piątek 3 lutego 2023 r. o godzinie 19:00 na ulicy Mysłowickiej w Katowicach doszło do wypadku z udziałem autobusu miejskiego i samochodu osobowego. Jak ustalili policjanci, prawdopodobną przyczyną wypadku było to, że autobus nie ustąpił pierwszeństwa pojazdowi osobowemu.

„Zderzenie autobusu z samochodem osobowym miało miejsce konkretnie na skrzyżowaniu ulic Kosmicznej i Mysłowickiej. Czynności na miejscu jeszcze trwają. Ale przypuszczamy, że kierowca autobusu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi samochodowemu, podczas wykonywania manewru skrętu” – mówi podkomisarz Łukasz Kloc, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Katowicka policja potwierdza, że ​​dwie osoby zostały ranne w wypadku na ulicy Mysłowickiej. Jeden z nich był kierowcą samochodu osobowego, a drugą osobą poszkodowaną był pasażer autobusu. Na miejscu trwają prace porządkowe oraz czynności policyjne mające ustalić przyczyny zdarzenia. Ulica w tym czasie pozostaje zablokowana. Wyznaczono objazdy dla innych pojazdów.