Budowa stadionów w Polsce

Główna przyczyna ich budowy to spełnienie potrzeb klubów sportowych z niższych lig, takich jak Odra Opole, GKS Katowice czy Sandecja Nowy Sącz z drugiej ligi. Właśnie teraz możemy śledzić postępy prac na tych obiektach i przewidywany wygląd tych aren.

Gwałtowny wzrost liczby nowych stadionów w Polsce trwa od momentu, kiedy kraj nasz został gospodarzem Euro 2012. Od tego czasu powstało wiele prawdziwych klejnotów architektonicznych, ale również mniejszych obiektów zaprojektowanych specjalnie dla konkretnych klubów. Na przykład, Widzew Łódź cieszy się pełnym obłożeniem miejsc na każdym meczu, niezależnie od wyników czy atrakcyjności przeciwnika.

Co roku w Polsce następują uroczyste otwarcia kolejnych stadionów. Debiutancki mecz na jednym z nich odbył się w lutym, w Sosnowcu. W sierpniu oddane zostały do użytku dwie trybuny na Struga w Radomiu. We wrześniu w Płocku wszyscy kibice mogli już korzystać ze wszystkich miejsc na stadionie. Polonia Bytom z drugiej ligi również zyskała swój kameralny obiekt sportowy. Ale nie jest to koniec postępu, wręcz przeciwnie.