weterani

Chorzów: Na Stadionie Śląskim odbył się Dzień Weterana

W dniach 27 i 28 maja na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbył się Dzień Weterana, podczas którego uczestnicy wydarzenia mogli wziąć udział w żołnierskim pikniku i podziwiać prezentacje sprzętu wojskowego. W trakcie wydarzenia na chorzowian czekały m.in. takie atrakcje jak koncert na żywo zespołu Wilki, podniebne pokazy lotnicze i ceremonia wręczenia odznaczeń wojskowych.

W miniony piątek i sobotę na Stadionie Śląskim w Chorzowie świętowano Dzień Weterana, który rozpoczął się 27 maja o godzinie 10:00 – od konferencji naukowej. Ta coroczna uroczystość organizowana jest w celu oddania hołdu wszystkim żołnierzom, którzy walczyli i zginęli w obronie Ojczyzny. Z tego względu w trakcie wydarzenia przygotowano też wiele atrakcji wojskowych.

Uczestnicy wydarzenia mieli okazję do oglądania pokazów sprzętu wojskowego i symulatorów, zmagań sportowych zawodników z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego, a także wspaniałych motocykli, które pojawiły się na imprezie w ramach Trzeciego Rajdu Motocyklowego Weteranów. Natomiast na zakończenie koncert na żywo zagrał zespół Wilki.

Być może zainteresuje Cię także artykuł o weteranie awansowanym na porucznika, o czym piszemy na https://hinfo.pl/weteran-kampanii-wrzesniowej-awansowal-na-stopien-porucznika/.

Uroczysta msza święta, przemarsz weteranów i pyszna grochówka

Ponadto, w sobotę rano drugi dzień uroczystości rozpoczęła msza św. w Parafii Garnizowanej św. Kazimierza Królewicza w Katowicach, która odbyła się o godzinie 09:00. Z kolei o 10:30 nastąpiła ceremonia wręczenia odznaczeń, po której odbył się apel na skwerze Powstań Śląskich. Stamtąd weterani wyruszyli na przemarsz, kończąc swój pochód pod Stadionem Śląskim w Chorzowie.

Warto też zaznaczyć, że o godzinie 12:00 odbył się Piknik Wojskowy „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, podczas którego można było napełnić brzuchy prawdziwą, wojskową grochówką.

Organizatorem Dnia Weterana na Stadionie Śląskim w Chorzowie jest marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.