Dalsze postępowanie sądowe przeciwko pseudokibicom śląskiego klubu sportowego podejrzanym o zbrojną działalność przestępczą

W Gliwicach dobiega końca proces przygotowawczy w sprawie grupy pseudokibiców jednego z klubów sportowych na Śląsku. Osiem osób zostanie oskarżonych przed sądem okręgowym o uczestnictwo w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym oraz popełnienie łącznie 47 różnych przestępstw.

Wynik współpracy pomiędzy prokuraturą krajową działającą na terenie Śląska a policją komendy wojewódzkiej i Centralnego Biura Śledczego w Katowicach, to kolejny akt oskarżenia w sprawie pseudokibiców powiązanych z gangiem. Oskarżono grupę składającą się z ośmiu osób o dokonanie 47 przestępstw w ramach tej grupy przestępczej.

Z informacji przekazanych przez rzeczniczkę prasową CBŚP, podinspektora Iwonę Jurkiewicz wynika, że członkowie grupy byli zaangażowani między innymi w handel dużej ilości narkotyków i substancji psychotropowych, jak również byli winni przestępstw przeciw życiu i zdrowiu.

Siedmiu mężczyzn w wieku od 24 do 41 lat oraz 29-letnia kobieta to skład grupy, która miała na sumieniu między innymi produkcję narkotyków w warunkach domowych, organizację nielegalnych walk ulicznych zwanych ustawkami, zmuszanie innych do określonych czynów za pomocą przemocy oraz pranie pieniędzy. Zgodnie z relacją komisarz Sabiny Chyry-Giereś z Komendy Policji w Katowicach, do popełniania przestępstw oskarżeni używali różnego rodzaju broni palnej oraz niebezpiecznych narzędzi, takich jak siekiery, maczety, kije bejsbolowe i kastety.