Dekada działalności Galerii Katowickiej: pamiętna data otwarcia

Centrum handlowe Galeria Katowicka może poszczycić się już dziesięcioma latami pełnymi aktywności. To właśnie 18 września 2013 roku, galeria ta powitała pierwszych klientów. Tego dnia zarejestrowano imponującą liczbę 70 tysięcy odwiedzin. Bez przesady można stwierdzić, że panująca atmosfera sprawiała wrażenie prawdziwej szaleńczej gorączki.

Masowe napływanie ludzi do świeżo otwartego obiektu wymusiło na zarządcach podjęcie kroków związanych z bezpieczeństwem. W trosce o gości centrum handlowego, zdecydowano się na wyłączenie obrotowego mechanizmu drzwi wejściowych.

Choć otwarcie Galerii Katowickiej w głębi katowickiego miasta wzbudzało entuzjazm i fascynację, to jednak nie brakowało również podzielonych opinii na ten temat. Punkt widzenia jednego z ówczesnych radnych miasta, wyrażony za pośrednictwem mediów społecznościowych, wydawał się refleksją nad aspiracjami mieszkańców Katowic. Stwierdził on, że jeżeli spełnieniem oczekiwań jest otwarcie megamarketu w sercu miasta, to jest to smutne świadectwo lokalnej społeczności.