Dramatyczny weekend piłkarski w Katowicach

Po burzliwym i emocjonującym weekendzie pełnym spotkań piłkarskich, kibice z Katowic mogą odetchnąć z ulgą. Ich ulubiony zespół, GKS Katowice, osiągnął imponujące zwycięstwo nad Wisłą Płock w piątek. Tymczasem, miłośnicy piłki nożnej śledzący mecze czwartoligowych drużyn mieli okazję cieszyć się z inauguracji nowego sezonu.

W piątkowy wieczór, 11 sierpnia, miejscowy GKS Katowice triumfował nad Wisłą Płock, drużyną spadającą z Ekstraklasy, stosunkiem 4-1. Spotkanie to dostarczyło wielu emocji zwolennikom GKS-u. Goście musieli uznać wyższość gospodarzy, do których bramki trafiali Wasilewski (w 28 minucie), Jędrych (32 minuta), Rogala (47 minuta) oraz Danek (78 minuta).

Jak to często bywa po meczach, szkoleniowcy obu drużyn przedstawili swoje spostrzeżenia i opinie na temat rozegranego spotkania podczas konferencji prasowej.

Drużyny czwartoligowe z Katowic również dały o sobie znać w miniony weekend, inaugurując nowy sezon.

Niestety Rozwój Katowice nie miał szczęścia podczas inauguracyjnego spotkania sezonu. Na wyjeździe przegrali ze swoim rywalem, Victorią Częstochowa, jednym punktem. Mecz zakończył się wynikiem 1-0 na korzyść gospodarzy. Następnie gracze Rozwoju będą konkurować ze Zniczem Kłobuck na własnym boisku w Katowicach w najbliższy wtorek, 15 sierpnia.

Podlesianka Katowice natomiast rozegrała bezbramkowy remis z Piastem II Gliwice w sobotę, 12 sierpnia. W kolejnym meczu zawodnicy z południa Katowic zmierzą się z Szombierkami Bytom na stadionie w Katowicach-Podlesiu.

Z kolei drużyna Szombierek Bytom stała się pierwszym przeciwnikiem Sparty Katowice – nowego uczestnika zawodów IV ligi po poprzednim sezonie. Pierwszy mecz Sparcie na tym szczeblu rozgrywkowym w Katowicach skończył się bezbramkowym remisem. Ich następnymi rywalami będą gracze Przemszy Siewierz 15 sierpnia.