Dyskusja na temat polityki i górnictwa z Maciejem Koniecznym, kandydatem do Sejmu

Radio Katowice zaplanowało na ten tydzień serię rozmów z aspirującymi do Sejmu kandydatami, reprezentującymi różne listy wyborcze w regionie śląskim. Naszym gościem w środę rano jest Maciej Konieczny, poseł Lewicy, który znajduje się na czele listy wyborczej w okręgu numer 31, obejmującym m.in. Katowice.

Nasze pytania skupiają się głównie na problemach związanych z górnictwem, bezpieczeństwie publicznym oraz miejscu kobiet w scenie politycznej.

Zbliżają się wybory parlamentarne. W niedzielę 15 października dokonamy wyboru posłów i senatorów. Ostatni tydzień przed głosowaniem to czas intensywnych dyskusji w Radiu Katowice z kandydatami do sejmu, którzy są na pierwszych miejscach swoich komitetów wyborczych w określonych okręgach. Gościliśmy już kandydatów z Konfederacji i Trzeciej Drogi. Dzisiaj moim gościem jest poseł Lewicy, Maciej Konieczny, który jest liderem listy wyborczej w okręgu numer 31, który obejmuje Katowice między innymi. Witam serdecznie.

Dzień dobry i ciepłe powitanie dla wszystkich słuchaczy.

Szanowny Panie Pośle, rozmowa będzie dotyczyć programu wyborczego Pańskiego ugrupowania. Na wstępie chciałbym poruszyć kwestie związane z sektorem energetycznym, a szczególnie z węglem. Lewica podkreśla potrzebę odchodzenia od paliw kopalnianych jako konieczność cywilizacyjną i podkreśla swoje zamiary skupienia się na rozwoju energii ze źródeł odnawialnych oraz energetyki jądrowej. Biorąc pod uwagę, że jesteśmy na Śląsku, regionie pełnym kopalń, jakie są plany Pańskiego ugrupowania w tym zakresie?