Elżbieta Witek zapewnia Czeladź o dalszym wsparciu rządu dla obywateli

W swoim publicznym wystąpieniu w Czeladzi, marszałek Sejmu, Elżbieta Witek, stawiając czoła pytaniom mieszkańców, wyraźnie zaznaczyła, że obecne programy społeczne nie zostaną zaniechane. Co więcej, zapowiedziała wprowadzenie nowych inicjatyw, które mają na celu usprawnienie codziennego funkcjonowania obywateli. Spotkanie miało miejsce w sobotę i było odpowiedzią na zaproszenie posła PiS Waldemara Andzela.

Podkreśliła, że pomimo realizacji już trwających projektów, przed nią i jej zespołem stoi wiele zadań. Zapowiedziała również, że niedługo ujawnią się nowe pomysły na usprawnienia dla obywateli. Spotkanie odbyło się na terenie Zagłębia Dąbrowskiego – regionu dobrze znanego marszałek.

Elżbieta Witek nawiązała także do nadchodzących wyborów parlamentarnych, podkreślając rolę, jaką w tym procesie pełnią wszyscy uprawnieni do głosowania obywatele Rzeczypospolitej Polskiej. Jej zdaniem, to oni stanowią najważniejszą komisję rekrutacyjną kraju, decydując o składzie władz na najbliższe cztery lata. Zaapelowała do zgromadzonych, aby docenić i nie zaprzepaścić osiągnięć ostatnich ośmiu lat.

W swoim wystąpieniu Witek podkreśliła również znaczenie bezpośrednich spotkań z obywatelami jako metody prezentacji działań rządu oraz możliwości wysłuchania ich opinii. Marszałek Sejmu uznała takie spotkania za naukę pokory oraz mechanizm korekty ścieżki realizacji polityki.

Jako kontrast dla swojej partii, Elżbieta Witek wymieniła Platformę Obywatelską, twierdząc, że nie oferuje ona żadnych istotnych programów. Przypomniała o podwyższeniu wieku emerytalnego, wzroście podatków i rozmontowaniu systemu OFE za czasów rządów PO. Oceniła te działania jako niewiarygodne i negatywnie ocenione przez obywateli w wyborach 2015 roku.