Festiwal Gier Planszowych w Spodku

W dniach 4-5.09. w Spodku odbędzie się nie lada gratka dla fanów gier towarzyskich: największy na południu Polski Festiwal Gier Planszowych. Wydarzenie to skierowane jest zarówno do początkujących, jak i doświadczonych graczy. Organizatorzy zapowiadają, że będzie ponad 600 planszówek, wydawcy i sklepik z grami. Będzie także wiele nowości, sesje RPG oraz przygotowana specjalna strefa rodzinna. Czy to nie brzmi jak dobry plan na deszczowe szare popołudnie?

Jeśli szukacie ciekawej rozrywki i atrakcyjnego sposobu na spędzenie czasu w gronie rodziny i przyjaciół – to wydarzenie jest dla Was. W antresoli Spodka znajdziecie niemalże 40 stoisk wydawców z całej Polski, sklepy z grami oraz kioski gastronomiczne. Z kolei na płycie czekać na Was będzie wypożyczalnia gier wyposażona w ponad 600 planszówek o różnym stopniu zaawansowania.

Festiwal planszówek odbędzie się w sobotę 4 września w godzinach 10-20 i w niedzielę 5 września w godzinach 11-19. Adres wydarzenia: Spodek, al. Korfantego 35 w Katowicach.

Gdzie kupić bilety?

Bilety będą dostępne na miejscu przez cały czas trwania wydarzenia. Można je także zakupić w przedsprzedaży online na stronie Ticketos.pl. Bilet jednodniowy kosztuje 19 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy). Z kolei bilet dwudniowy – 29 zł (normalny) i 15 zł (ulgowy). Dla dzieci do 6. roku życia wstęp jest bezpłatny.

Wymogi sanitarne podczas wydarzenia

Ze względu na trwający nadal stan epidemii, podczas wydarzenia będą obowiązywały aktualne obostrzenia i limity:

  • obowiązek zakrywania nosa i ust przez wystawców, obsługę i uczestników na terenie wydarzenia (maseczki można będzie zdjąć po zajęciu miejsca przy stoliku);
  • zachowanie dystansu społecznego w kolejkach;
  • limit 750 uczestników festiwalu w przypadku osób niezaszczepionych. Jednakże do tego limitu nie wlicza się osób posiadających ważny Unijny Certyfikat COVID, a także dzieci do 12. roku życia.

Więcej na temat festiwalu przeczytacie na stronie wydarzenia.