przechwycone narkotyki

Kurier narkotykowy schwytany na trasie Warszawa-Katowice

Dzięki sprawnej akcji policjantów z Centralnego Biura Śledczego w Lublinie, udaremniono przemyt prawie 80 kg marihuany. Wartość przechwyconych narkotyków to ponad 3 mln złotych. W sprawie zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn, którym w Lubelskim Wydziale Zamiejscowym Prokuratury Krajowej przedstawiono zarzuty dot. obrotu narkotykami. Śledczy podejrzewają, że w całą sprawę zamieszani są pseudokibice jednego ze śląskich klubów sportowych.

Z ustaleń policjantów wynika, że środki odurzające rozprowadzano na terenie województw: śląskiego, lubelskiego i mazowieckiego. W Lubelskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie wszczęto śledztwo w celu wyjaśnienia powiązań pseudokibiców z tym procederem.

Od kuriera do warszawskiego lokum

Policjanci zajmujący się sprawą namierzyli na trasie wiodącej z Warszawy do Katowic kuriera, który w samochodzie dostawczym przewoził w dwóch torbach podróżnych ponad 20 kg marihuany.

Następnie właściwym tropem okazało się również mieszkanie w Warszawie, w którym policjanci znaleźli kartony z narkotykiem przygotowanym już w hermetycznych woreczkach foliowych. Udało się wówczas zabezpieczyć ponad 58 kg marihuany.

Z kolei drugiego podejrzanego udało się błyskawicznie zatrzymać na jednej z ulic województwa śląskiego. Ponieważ istniało ryzyko, że mężczyzna będzie próbował wyjechać za granicę, CBŚ musiało podjąć szybkie kroki.

Obaj zatrzymani już z zarzutami

Mężczyzn doprowadzono do Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie. Następnie usłyszeli zarzuty dotyczące posiadania oraz udziału w obrocie znacznych ilości środków odurzających. Przemytników aresztowano na 3 miesiące.

CBŚ nie wyklucza kolejnych zatrzymań w tej sprawie.