Firma "TERMODOM" wybrana do renowacji historycznej kamienicy przy ulicy Skłodowskiej-Curie 42 w Katowicach

W wyniku przetargu na prace remontowe zlokalizowanej w Katowicach, przy ul. Skłodowskiej-Curie 42, kamienicy z lat 30. XX wieku, zadanie otrzymało Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane „TERMODOM”, prowadzone przez Zbigniewa Hnatkiewicza. Planowana modernizacja obejmuje nie tylko odnowienie elewacji, ale również zabezpieczenie struktury budynku przed negatywnymi skutkami wilgoci i wody.

Prezydent Katowic, Marcin Krupa, w oficjalnym komunikacie podkreślił znaczenie tego projektu. Stwierdził, że budynek przy Skłodowskiej-Curie 42 jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych w mieście i dzięki planowanym pracom renowacyjnym wartym 1,65 mln złotych, odzyska on swoją dawną świetność.

Na przetarg zgłosiło się trzech potencjalnych wykonawców, jednak jeden z nich złożył ofertę po wyznaczonym terminie. Wyboru dokonała komisja przetargowa, która ostatecznie zdecydowała się na propozycję firmy „TERMODOM”. Oferta ta wynosiła 1,65 mln złotych brutto. Po finalizacji umowy, wykonawca będzie miał do dyspozycji dziewięć miesięcy na zakończenie projektu.

Ważnym aspektem inwestycji było to, że kamienica jest wpisana do rejestru zabytków. Stąd też konieczność uzgodnienia wszelkich szczegółów dotyczących prac modernizacyjnych z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.