Zapowiedź 12. edycji Intel Extreme Masters Katowice: Największy polski turniej esportowy

Intensywnie oczekiwana dwunasta edycja najbardziej prestiżowego polskiego turnieju esportowego, Intel Extreme Masters Katowice (IEM), została zaplanowana na dni pomiędzy 9 a 11 lutego. Wydarzenie odbędzie się w katowickim hali Spodek, który jest już nieodłącznie kojarzony z tym corocznym spektaklem. Współistniejący z głównymi rozgrywkami IEM Expo, czyli strefa wystawiennicza, zagości w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (MCK).

W środę, przedstawiciele miasta Katowice oraz firmy ESL Polska, która jest organizatorem Intel Extreme Masters Katowice, podpisali umowę dotyczącą tegorocznej edycji wydarzenia. Prezydent Katowic, Marcin Krupa, podczas briefingu towarzyszącego podpisywaniu umowy wysoko ocenił wpływ tych zawodów na globalną scenę esportu. Zauważył, że hala Spodek w Katowicach stała się inspiracją dla wielu innych miast na całym świecie do organizowania podobnych wydarzeń.

Prezydent Krupa szczególnie podkreślił znaczenie tego wydarzenia dla miasta, mówiąc: „Katowice są teraz rozpoznawane jako globalna stolica esportu dzięki Intel Extreme Masters. Ten turniej nie tylko przyciąga do Katowic graczy i fanów esportu z całego świata, ale również stał się kamieniem milowym w rozwoju naszego miasta. To właśnie ten event zainicjował pomysł budowy Gamingowo-Technologicznego Hubu – nowej perspektywy rozwoju dla Katowic”.

Choć w przeszłości oraz rok temu IEM przyciągało dziesiątki tysięcy wielbicieli esportu do Katowic, tegoroczne wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu ESL Pro Tour (EPT) od 31 stycznia do 11 lutego. Nagroda główna wynosi imponującą kwotę 1 mln dolarów.