Gdzie na kawę w Katowicach? Znamy miejsce, które stanie się Twoim ulubionym

Kawa to codzienny towarzysz większości z nas. Sięgamy po nią po przebudzeniu, w pracy, po południu, aby jakoś dotrwać do wieczora. Szkoda, że picie kawy stało się dla nas czynnością mechaniczną – zwykle nie mamy czasu, aby delektować się jej smakiem. Jeśli chcesz to zmienić, to w pierwszej kolejności wybierz się do dobrej kawiarni. Zastanawiasz się, gdzie pójść na kawę w Katowicach? Dokładnym adresem dzielimy się w tym artykule i oczywiście wyjaśniamy, dlaczego jest to nasze ulubione miejsce na mapie stolicy Górnego Śląska.

Kafej – kawiarnia, z której nie chce się wychodzić

Nie będziemy Cię dłużej trzymać w niepewności. Naszą rekomendację ma kawiarnia Kafej, mieszcząca się blisko centrum, dokładnie przy ulicy Chorzowskiej 5. Jeśli o jakieś kawiarni w stolicy Górnego Śląska można powiedzieć, że jest legendarna, to z pewnością o Kafej.

Jest to jedna z najchętniej odwiedzanych kawiarni w Katowicach, która przyciąga przede wszystkim fantastycznym klimatem, ale też szerokim wyborem kaw. Do Kafej warto wpaść zarówno na szybką, poranną kawę, jak i na popołudniowe pogaduchy ze znajomymi czy romantyczny wieczór z drugą połówką.

Dlaczego Kafej?

Kawiarnia Kafej nieprzypadkowo cieszy się bardzo dużą popularnością i wielu mieszkańców Katowic wskażę ją, jako najlepszą w mieście. Jest to zasługa przede wszystkim doskonałej jakości kawy serwowanej przez profesjonalnych baristów.

Jeśli jesteś kawoszem, uwielbiasz smak dobrej kawy, potrafisz odróżnić kawę z ekspresu od rozpuszczalnej, a wręcz czujesz różnicę między arabiką, robustą a kawą mieszaną, to w Kafej będzie Ci jak w domu.

Do kawiarni chodzi się jednak nie tylko po to, aby napić się kawy, prawda? Jest to miejsce, które odwiedzamy z potrzeby odpoczynku, złapania oddechu, odcięcia się od miejskiego zgiełku, zebrania myśli, uporządkowania różnych spraw zawodowych i prywatnych. Stąd ważne jest, aby wybrać kawiarnię charakteryzującą się świetną, swobodną atmosferą. Pod tym względem Kafej mocno wyróżnia się na mapie Katowic.

W kawiarni panuje bardzo luźny nastrój – bez niepotrzebnego nadęcia. Odwiedzają ją osoby w każdym wieku, w tym sporo studentów, którzy swoją pozytywną energią nakręcają przyjazną atmosferę miejsca. Na pewno docenisz też wystrój kawiarni, z elementami drewna i dużą ilością przeszkleń sprzyjających wpadaniu do środka naturalnego światła – to ważne szczególnie jesienią i zimą, gdy zaczyna nam dokuczać pogodowa chandra.

Gdzie na kawę w Katowicach? Tam, gdzie pracują mistrzowie sztuki baristycznej.

W kawiarni Kafej napijesz się znakomitych kaw z najbardziej egzotycznych stron świata. Co ważne, przyrządzają je osoby, które naprawdę wiedzą, co robią, potrafiąc wydobyć najlepsze cechy konkretnego gatunku kawy.

Pamiętaj, że nie każdy, kto tytułuje się baristą, nim jest. W Kafej rzeczywiście pracują wykwalifikowani bariści, od których możesz oczekiwać fachowej wiedzy, a także umiejętności dobrania odpowiedniej kawy do Twoich preferencji smakowych czy aktualnego nastroju (tak, to także ma znaczenie!).

Kawa + coś słodkiego

W kawiarni Kafej oczywiście nie brakuje pyszności dla łasuchów, na które z pewnością skuszą się również osoby na co dzień unikające słodyczy. Co ważne, w Kafej serwowane są produkty autorskie, robione ręcznie przez zespół cukierni Słodki Kafej (mieszczącej się przy ulicy 3 maja 10 w Katowicach).

Wpadnij do Kafej na pyszne śniadanie i pożywny lunch

Coraz więcej osób zaczyna dzień w swojej ulubionej kawiarni, zamawiając nie tylko gorący napój, ale także śniadanie. Jest to wygodne, oszczędza czas, a przy tym ułatwia przestrzeganie zaleceń dietetycznych.

W kawiarni Kafej śniadania (wyłącznie ze świeżych produktów) są serwowane w formule All Day Breakfast, dlatego możesz na nie wpadać wtedy, gdy masz na to czas lub ochotę (np. w czasie przerwy w pracy).

Więcej powodów, dla których na kawę w Katowicach warto wybrać się właśnie do kawiarni Kafej, znajdziesz na stronie https://kafej.pl/.